Wyjazdy z Fullfun

Najbliższe wyjazdy z FullFun

Obozy letnie 2024

30

PKP+BUS

12 – 17 lat

Borne Sulinowo

Rezerwacja on-line

Powrót do listy

AS NAVY obóz militarny ASG turnus I

AS NAVY  obóz militarny ASG turnus I
Obozy letnie 2024
AS NAVY obóz militarny ASG turnus I
10 dni - 2 800 zł

Wprowadzenie

Na obrzeżach miasteczka Borne Sulinowo znajduje się PLACÓWKA WOJSKOWA „CZTERY PORY ROKU”. To w niej szkolą się przyszli żołnierze ASnavy. Wykorzystując walory terenowe obszernych lasów, jezior i ruin pozostawionych sowieckich budynków szlifują oni swoje umiejętności, jak i wytrzymałość fizyczną. Przygotowując się na ostateczny test szkolenia, który pozostaje dla nich zagadką muszą działać w drużynach i wspierać się nawzajem by osiągnąć zwycięstwo. Podążając mottem: „Nie ma miękkiej gry” realizują kolejne zadania. Jesteś w stanie do nich dołączyć ?

 

Program

Obóz jest przeznaczony dla nowych jak i już wprawionych graczy ASG. Program naszego obozu składa się z najważniejszych (podstawowych) jak również bardziej wymagających umiejętności rzemiosła wojskowego.

Apele i zaprawy poranne na torze przeszkód i w wodzie nad jeziorem.

Taktyka zielona: Podstawowe informacje na temat wielkości pododdziałów, funkcje żołnierzy. Rozkazy bojowe. Komunikacja niewerbalna.  Poruszanie się w terenie, marsz patrolowy, szyki i ugrupowania drużyny. Reakcja na kontakt bojowy, zrywanie kontaktu, tworzenie zasadzek i szturm. Bezpieczne przekraczanie dróg i terenu za liniami wroga. Postój ubezpieczony.  

Survival: Sposoby pozyskiwania wody i rozpalania ognia, typy ognisk. Budowa schronienia.

Maskowanie: Najważniejsze cechy bycia niezauważalnym. Nakładanie kamuflażu farbami i roślinnością. Sposoby przemieszczania się.  

Nawigacja w terenie: Czytanie mapy, używanie kompasu, wyznaczanie azymutu, planowanie trasy, zapisywanie i interpretacja współrzędnych.

Medycyna pola walki (taktyka czerwona): Zajęcia pierwszej pomocy, zakładanie opatrunków i staz taktycznych. Sposoby przenoszenia rannych. Akronim M.A.R.C.H.E, bezpieczeństwo ratownika i ocena miejsca zdarzenia. Ewakuacja rannych pojazdami.

Działania wodne (taktyka niebieska): Działanie z łodzią motorowodną, nauka pływania, desanty do wody i na brzeg. Szkolenie indywidualne (strzelanie, postawy itp.): Zasady BLOS. Budowa repliki ASG. Indywidualna praca z bronią przeładowania i ich sposoby. Postawy w strzelaniu, praca w parach.

Testy psychologiczne najczęściej w postaci ankiety albo zadania będą się odbywać w różnych momentach obozu ale zawsze bez zapowiedzi. Celem ankiet będzie sprawdzenie cech charakteru uczestników.  

Zajęcia wieczorne: warsztaty z: dowodzenia, podstawy SERE A, radiokomunikacja.  Apel wieczorny.

 

Ponadto

Ogniska pod wigwamem, strzelnica  na terenie ośrodka,  nocowanie w lesie, kantyna z bilardem.

 

Kadra

Nasza kadra składa się z pasjonatów outdooru, survivalu i oczywiście airsoftu. Posiadamy doświadczenie związane z wojskiem i ratownictwem. Zapaleni gracze ASG którzy brali już udział w wielu symulacjach militarnych. Instruktorzy posiadają doświadczenie ratownicze KPP (Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy).

 

Osobiste wyposażenie uczestnika

Repliki ASG karabinków MK18, AR15, AK47, HK416. Akumulatory Li-Po. Magazynki. Mundur w kamuflażu wz. Bonnie hat. Kamizelka odblaskowa. Chest rig. Pas taktyczny. Torba zrzutowa. Pas nośny do broni.

 

Świadczenia

Zakwaterowanie: Ośrodek „Cztery pory roku” w Bornym Sulinowie, pokoje w budynku 2 - 4 osobowe z węzłem sanitarnym.

Wyżywienie: Śniadanie, obiad, kolacja .

Ubezpieczenie: NNW (Ergo Hestia)

Transport: PKP w tą i z powrotem ze stacji Szczecin główny pod opieką instruktora.

Kadra: Wychowawcy/ instruktorzy ASnavy.

 

Miejsce zajęć

Jeziora i lasy na terenie Bornego Sulinowa,  ośrodek „Cztery pory roku”.

 

Terminy i wiek

Turnus I  18.07 – 27.07.2024r. (10 dni) Wiek 12– 17 lat

Turnus II  27.07 – 5.08.2024r. (10 dni) Wiek 12 – 17 lat

*w w przypadku uczestników jadących kolejny raz na obóz, możemy rozpatrywać uczestnictwo młodszych osób na drodze indywidualnych rozmów.

 

Cena

2800 zł z osobistym wyposażeniem uczestnika

2650 zł bez osobistego wyposażenia uczestnika

 

 

Uwaga!

*Uczestnik przyjeżdża z swoją parą okularów ochronnych (patrz punkt okulary ochronne).

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmian programowych w przypadku drastycznych zmian pogodowych oraz przyczyn niezależnych (decyzje Władz Państwowych, trudnych warunków hydro-meteo, pandemii itp.)

*Cena zawiera transport, zakwaterowanie, ubezpieczenie NNW, wyżywienie 3 posiłki dziennie, opiekę kadry wychowawczo-instruktorskiej, realizację programu, nagrody na końcu obozu ;)

 

Organizator

Klub Sportowy Akademia Pływania Stowarzyszenie

Kontakt:731 869 420 (Mikołaj)

Rezerwacje: remik@fullfun.pl

 

Zapraszamy na nasze strony: Fanpage Facebook, Instagram, Youtube

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ ? ZJEŻDŻAJ NIŻEJ !

 

Jaki jest nasz cel ?

Celem obozu jest wyszkolenie obozowicza w podstawach rzemiosła wojskowego oraz działania taktycznego na lądzie, jak i wodzie. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu na obozie replik ASG. Umiejętności, które nabędziecie pozwolą wam zdobyć przewagę podczas rozgrywek airsoftowych zaczynając od luźnych strzelanek kończąc na wielkich symulacjach militarnych. Przede wszystkim naszym celem jest wyprowadzenie obozowiczów z tzw. strefy komfortu równocześnie wzmacniając relację instruktor – obozowicz. Mamy nadzieję, że kończąc nasz obóz uczestnicy wrócą do domów z większą chęcią do działania i poznawania niż przed przyjazdem, czyli tzw. „zajawką”.

Nazwy „taktyka zielona”, survival, maskowanie, nawigacja w terenie, medycyna pola walki, działania wodne to tylko czubek góry lodowej. Zajęcia, które będziemy realizować są jak elementy układanki, każdy się od siebie różni, lecz finalnie łączą się w spójną całość. Chcesz w 100% wiedzieć co cię czeka na obozie ? Jest tylko jeden sposób, by się przekonać.

 

Co zabrać na obóz?

Poniżej przygotowaliśmy listę rzeczy, które uważamy za niezbędne na obozie. Rzeczy te nie są obowiązkowe (oprócz okularów ochronnych) jednakże mogą bardzo pomóc w trakcie zajęć i działać antyurazowo. Jeszcze niżej znajduje się także lista sprzętu, który polecamy zabrać. Kupno przynajmniej niektórych przedmiotów nie będzie wielkim kosztem a może bardzo zwiększyć komfort oraz wydajność w trakcie działań taktycznych.

 

Co będzie niezbędne na obozie:

- Przedmioty do higieny osobistej

- Ręcznik

- Bielizna osobista

- Strój sportowy, buty do biegania

- Plecak „wojskowy” 15-35L w stonowanych kolorach

- Preparaty przeciw owadom (komary, kleszcze)

- Pojemnik/bidon na wodę

- Kurtka przeciwdeszczowa (polecamy softshell) w stonowanych kolorach

- Porządne buty za kostkę (Protektor GROM, Merrell, Zephyr, Pentagon)

- Latarka (najlepiej czołówka z czerwonym światłem)

- Okulary ochronne do ASG

- Letnie nakrycie głowy

- Rękawiczki taktyczne/robocze

- Kąpielówki i buty do chodzenia w wodzie (na zajęcia z taktyki niebieskiej)

Co polecamy zabrać:

- Ponczo

- Polar w stonowanych kolorach

- Zestaw dobrych skarpet i odzież w stonowanych kolorach

- Lightsticki lub świetliki (tanio można kupić w sklepach wędkarskich)

- Krzesiwo/zapalniczka

- Karimata

- Śpiwór

- Radio krótkofalowe

 

Czym jest ASG

Airsoft to gra zespołowa, w której wykorzystuje się repliki broni palnej ASG (Air Soft Gun), które strzelają plastikowymi kulkami. Rozgrywkami gracze starają się odwzorować działania wojskowe lub służb mundurowych. Potyczki mogą mieć miejsce w różnym terenie, jak i przybierać inne formy poprzez stworzone scenariusze i zasady gry.

Okulary ochronne

Na naszym obozie każdy obozowicz ma bezwzględny obowiązek posiadać okulary lub gogle ochronne do gry w ASG. Nie rozdajemy uczestnikom okularów ochronnych. Obozowicz powinien przyjechać ze swoimi okularami i korzystać z nich podczas zajęć. Przestrzeganie zasad odnośnie ochrony oczu będzie bacznie monitorowane przez instruktorów w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestników. Prosimy przed obozem o zakupienie okularów lub gogli ochronnych z atestem o normie EN166, takie okulary powinny być oznaczone lub posiadać opis na soczewkach. Okulary każdego uczestnika zostaną sprawdzone na początku obozu.  Polecamy marki: Bolle, Umarex, Uvex, ESS. Okulary nie są dużym kosztem jednakże bez nich nie jest się dopuszczanym do rozgrywek airsoftowych. Istnieje możliwość kupna okularów ochronnych podczas obozu u instruktorów, sprzedajemy okulary i gogle nieodpłatnie.

Osoby z wadą wzroku

Jeśli nosisz okulary korekcyjne założenie na nie okularów ochronnych nie będzie dobrym rozwiązaniem. Dla osób z wadami wzroku proponujemy parę rozwiązań. Pierwsze z nich to kupienie gogli ochronnych z atestem, które będzie można założyć na okulary korekcyjne bez narażania się. Należy jednak pamiętać, że nie każde gogle będą pasować idealnie do okularów. Drugie to założenie soczewek, wiemy jednak, że niektóre osoby mają trudności z noszeniem soczewek dlatego też jest jeszcze trzecia opcja. Ostatnie rozwiązanie to kupno wkładki korekcyjnej, w którą wkładamy szkiełka, zakupiona razem z dostosowanymi do nich goglami znacznie poprawia komfort gry.

 

Osobiste wyposażenie uczestnika na obozie

Posiadamy własny arsenał replik asg, jak i innego sprzętu militarnego. Przygotowując się do obozu masz 2 opcje:

  1. Nie posiadasz własnego sprzętu do gry w airsoft. Wybierając pierwszą wersję cenową dostajesz od nas osobiste wyposażenie uczestnika, przede wszystkim mundur i replikę. Powyżej znajdziesz dokładną listę wyposażenia obozowego które od nas dostaniesz (punkt osobiste wyposażenie uczestnika). Jest to idealne wyjście dla osób, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z airsoftem.
  2. Posiadasz swój własny sprzęt przede wszystkim mundur i replikę. Przyjeżdżasz na ośrodek z własnym sprzętem i korzystasz z niego podczas obozu.

 

Jest możliwość przyjazdu ze swoim sprzętem i jednoczesnym wybraniem 1 opcji cenowej w celu uzupełnienia swoich braków w wyposażeniu lub na wypadek awarii swojej repliki (obozowicz jest wtedy w stanie taką replikę zamienić).

Zapewniamy wszystkim kulki do gry. 0,25g , 0,28g.

Niezależnie od opcji, którą wybierzesz nie otrzymujesz od nas okularów ochronnych ! *Patrz punkt OKULARY OCHRONNE.

 

Dojazd do ośrodka

Organizator zapewnia transport uczestników w grupie pod opieką instruktora ze stacji Szczecin główny do stacji Łubowo (zachodniopomorskie) skąd uczestnicy zostaną przewiezieni na ośrodek. Pod koniec obozu powrót do Szczecina też odbędzie się pod opieką instruktora.

Dla osób z innych części polski prosimy o dojazd PKP w dniu obozu na stację Łubowo (zachodniopomorskie) skąd będzie odbiór po wcześniejszym kontakcie z organizatorem.

Możliwy dojazd własny na ośrodek „Cztery pory roku” w Bornym Sulinowie.

Rejestracja uczestników na ośrodku będzie trwać od 14.00 do 18.00 pierwszego dnia obozu. Obóz rozpoczyna się o 18.30 kolacją.    

Prosimy o kontakt w przypadku wcześniejszego lub późniejszego przyjazdu.

Zapraszamy na nasze strony:

Fanpage Facebook:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100090709783410

Instagram:

https://www.instagram.com/krzynki_asg_larp/

Youtube:

https://www.youtube.com/channel/UC8jXy7pP3pc3tuYDJEILD_w

Design by mmCreation.pl. All Rights Reserved