Rescue Team

Rescue Team
Zielone szkoły
Rescue Team
500 zł

"RESCUE TEAM" to spotkanie w dobrym miejscu, odpowiednim czasie i z odpowiednimi ludźmi. Program zawiera działania integrujące młodzież wewnątrz klasowo, opierając się o strukturę drużyny Ratowniczej. Profilaktyka, bezpieczeństwo, pierwsza pomoc, zadania w terenie…to środki wykorzystane na budowanie drużyny jaką powinna być klasa. Ponadto wycieczki oraz zajęcia rekreacyjne jako forma relaksu i odpoczynku od szkolnej ławki.Program i treści dopasowane do wieku dzieci.

Zakwaterowanie

Budynek pensjonatowy „Pod Żaglami” z 20 pokojami: 1, 2, 3 - osobowymi z łazienkami i TV, lub domki campingowe na 24 osoby w pokojach trzyosobowych z pełnym węzłem sanitarnym  (wybór opcji zakwaterowania w gestii Nauczyciela). Sala rekreacyjno – szkoleniowa z nagłośnieniem i multimediami, stół do tenisa stołowego, sprzęt sportowo-rekreacyjny m.in. badminton, piłki, paletki itp. plac ogniskowy.

Wyżywienie

Śniadanie, obiad, kolacja (śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu). Podczas  wycieczek prowiant na drogę.

 

PROGRAM

 

 • RATOWNICZO
  MAŁY RATOWNIK – przejazdy profesjonalną łodzią ratowniczą w pełnym zabezpieczeniu w asyście Ratowników Wodnych, a z instruktorem ratownictwa i pierwszej pomocy na plaży morskiej + ''Certyfikat małego ratownika'' 
  TEAM BUILDING – zabawy i zadania integracyjne; scalanie i podnoszenie kondycji klasy jako grupy (może nawet zespołu).
  BŁEKITNY PATROL – zajęcia z profilaktyki bezpieczeństwa na obszarach wodnych (nauka pierwszej pomocy przedmedycznej, udzielania pomocy na wodzie, rozpoznawanie miejsc niebezpiecznych, GRA „karty pamięci”) 
  „ROZBITKOWIE” EKSPEDYCJA PONTONOWA – drużynowa akcja ratownicza; dzieląc się rolami pomiędzy klasy na rozbitków i ratowników, będziecie poszukiwać tratwy ratunkowej; szybkość ewakuacji będzie miała tu kluczowe znaczenie.
 • WYCIECZKOWO
  WYCIECZKA wracając do domu: przy Wybrzeżu Kościuszkowskim cumują statki wycieczkowe „Korsarz” i „Victoria” zbudowane na wzór okrętów pirackich; wypłyniecie jednym z nich w rejs w morze lub dotrzecie do Kamienia Pomorskiego.
 • SPORTOWO
  GEOCACHING – zadania wykonywane w terenie; odszukując skrzynek z ważnymi informacjami. Przy pomocy urządzenia służącego do nawigacji, będziecie szukać ukrytych w terenie różnych skrytek, skupiając się na najbardziej popularnych typach : "traditional", "multi-cache". Skrytki najczęściej związane są z walorami turystycznymi danego miejsca. Można w nich znaleźć dziennik wpisów i drobne przedmioty na wymianę. Przeprowadzone zostaną również kursy: przygotowujący was do szukania różnego rodzaju pojemników oraz do zakładania własnych skrytek.
  KAJAKARSTWO - praca zadaniowa w parach, pływanie po torze przeszkód, 
  ROWERY – mamy dla Was przygotowaną trasę szosową w obrębie jezior, na której po drodze czekają zadania związane z Ratownictwem Wodnym. Mając apteczkę pierwszej pomocy 
  GRY I ZABAWY – chusta animacyjna, siatkówka ,piłka nożna, kocykówka, badminkton, batut.
 • STREFA CHILL OUT
  Przygotowaliśmy dla Was strefę Chill Out. Jest to miejsce, w którym będziecie mogli odpocząć przy dobrej spokojnej muzyce korzystając z: wygodnych poduch, hamaków, batuta (trampliny) do skakania, boisk do mini piłki i badminktona,
  mini koszykówki.

WIECZORAMI
Szampaniada, ognisko, dyskoteka, karaoke.

ŚWIADCZENIA

 • Ubezpieczenie NNW w Ergo Hestia.

Kadra

 • Wychowawcy + "Specjaliści od dobrej zabawy" z Full Fun’u i Akademii Pływania.
 • Instruktorzy posiadający uprawnienia: Wychowawcy kolonijnego, Ratownika WOPR (Wodnego), Sternika motorowodnego.

Nagrody

Dyplomy, koszulki.

Materiały edukacyjne

Grupa otrzymuje specjalnie przygotowany przewodnik z zadaniami, który ubarwia zadania podczas zajęć.

Cena

Turnus 5 dni 500 zł ( transport ze Szczecina)

Turnus 4 dni 450 zł *
Turnus 3 dni 380 zł *

 * Biorąc pod uwagę turnus krótszy, nauczyciel dokonuje wyboru pozycji programowych możliwych do zrealizowania w ciągu trzech dni,
* Cena dla minimum 40 osób. W przypadku mniejszej liczby uczestników opłata może ulec zmianie,
* Na 15 uczestników jeden nauczyciel bezpłatnie,

*Dopłata do transportu z innych miast: Goleniów - 5 zł/osobę, pozostałe - wycena indywidualna.